– Świętuj z nami – Dzień Doradcy Podatkowego i Księgowego

Co-working Business Team Consulting meeting Planning with digital tablet Strategy Analysis investment and saving concept. meeting discussing new plan financial graph data.

Instytut Ekonomiczny PWSZ w Głogowie jest organizatorem panelu dyskusyjnego pod hasłem „Świętuj z nami – Dzień Doradcy Podatkowego i  Księgowego”, nad którym patronat objęło Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Oddział Dolnośląski we Wrocławiu. Odbędzie się on 25 maja 2022 r. w siedzibie PWSZ w Głogowie.

Zawód doradcy podatkowego, czy księgowego to zawody, które wymagają cały czas podwyższania kwalifikacji, szczególnie w aspekcie postępującej cyfryzacji i komputeryzacji. Mimo, iż zawody te znane są od początku istnienia rachunkowości, to kształtowanie formalnego statusu zawodowego datuje się na XIX wiek. Współcześnie zwraca się  uwagę, iż w zawodach tych niezbędne stają się predyspozycje oraz kompetencje społeczne, które muszą iść w parze z kierunkowym wykształceniem o profilu rachunkowym. Osoby zastanawiające się nad studiami powinny wybrać kierunki ekonomiczne np. finanse i rachunkowość, ekonomię lub zarządzanie. Zarobki osób pracujących w tych zawodach zależą od formy świadczenia usług oraz profilu przedsiębiorstwa, a tym samym zakresu obowiązków –  duża odpowiedzialność i zróżnicowanie zadań gwarantują wysokie wynagrodzenia.

Warto więc omówić perspektywy tych zawodów w Polsce! 

Panel dyskusyjny:

„Świętuj z nami – Dzień Doradcy Podatkowego i  Księgowego”

25 maj 2022 r. godz. 10, siedziba PWSZ w Głogowie

Plan spotkania:

  1. Powitanie gości – wprowadzenie Dyrektor IE – dr Dorota Olszewska
  2. Specyfika zawodu doradcy podatkowego i księgowego –
    – prof. Waldemar Dotkuś
    – dr Izabella Cech
  3. Perspektywy zawodu doradcy podatkowego i księgowego w Polsce – prezentacje studentów kierunku Finanse i rachunkowość.
  4. Dyskusja

 

Back to top