– XV-LECIE

W 2019 roku minęło 15 lat od powstania Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie. Uczelnia powołana została na mocy Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 22 czerwca 2004 roku.  Z okazji jubileuszu przygotowanych zostało wiele wydarzeń.

Pierwsze z nich odbyły się już wiosną. Była to jubileuszowa edycja Rajdu Rowerowego „Odjazdowy Bibliotekarz” oraz projekt studentów kierunku Nowe Media „Głogów. Miejsca i ludzie”. Od dworca PKP do Cukrowni”.

Platan PLATON

         

Oficjalne obchody jubileuszu 15-lecia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie zainaugurowane zostały 17 października posadzeniem pamiątkowego drzewa.

Na placu przy dziedzińcu uczelni JM Rektor dr Katarzyna Rusak, wykładowcy, pracownicy oraz studenci zasadzili szlachetne, długowieczne drzewo. To platan, który będzie przypominał o 15-letniej historii PWSZ w Głogowie. Drzewo otrzymało imię Platon. Imię zostało wybrane w drodze wcześniej ogłoszonego konkursu, na który wpłynęło piętnaście propozycji. Autorką wybranego imienia jest dr Izabela Rutkowska, która uzasadniła propozycję: „ Poza tym, że odpowiada brzmieniowo, odpowiada też naukowo. Wciąż bowiem staramy się nauczać w imię platońskiej triady wartości: prawda, dobro, piękno. Kiedyś będzie można powiedzieć: siedzimy w cieniu Platona.”

Gala Jubileuszowa

       

Główna uroczystość jubileuszowa miała miejsce 18 października i została połączona z inauguracją roku akademickiego 2019/2020.  Uroczysta Gala odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury.  Na zaproszenie licznie odpowiedzieli Magnificencje Rektorzy  zaprzyjaźnionych uczelni, parlamentarzyści, samorządowcy oraz przedstawiciele instytucji, organizacji  zakładów pracy. Nie mogło także zabraknąć pracowników uczelni i studentów.
Przemówienie JM Rektor dr Katarzyny Rusak rozpoczęło akt immatrykulacji. Studenci  pierwszego roku złożyli ślubowanie, którego tekst odczytała Prorektor dr inż. Elżbieta Banaczyk. Jubileusz i inauguracja były okazją do wręczenia licznych nagród i wyróżnień.

Medal Honorowy Miasta Głogowa

         

Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz wręczył JM Rektor dr Katarzynie Rusak  Medal Honorowy Miasta Głogowa przyznany Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie. To zaszczytne wyróżnienie przyznawane jest osobom i podmiotom, które mają wysokie osiągnięcia oraz w sposób szczególny przyczyniają się do rozwoju i promocji Głogowa. W Akcie Nadania Medalu Honorowego dla PWSZ w Głogowie czytamy uzasadnienie: “Za wysokie osiągnięcia na polu kształcenia wyższego w naszym regionie, działalność naukową i dydaktyczną, misję kształcenia oraz bogatą ofertę edukacyjną dostosowaną do dynamicznych zmian zachodzących na rynku zawodowym”.

Zasłużony dla PWSZ w Głogowie

       

Jubileusz był okazją do wyróżnienia osób, które w sposób szczególny wspierają Uczelnię w jej rozwoju. Do grona Zasłużonych dla PWSZ w Głogowie dołączyli Poseł na Sejm RP – Wojciech Zubowski, prof. zw. dr hab. Stanisław Czaja oraz Wojciech Janisio – dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Głogowie, którym JM Rektor dr Katarzyna Rusak wręczyła statuetki i certyfikaty.  Pracownicy uczelni związani z nią od 15-lat otrzymali specjalne podziękowania i upominki.

 

Nagrody dla absolwentów

       

Posypały się także nagrody dla absolwentów. Pan Wojciech Mały – tegoroczny absolwent kierunku Finanse i Rachunkowość został laureatem nagrody Marszałka Województwa Dolnośląskiego “Najlepszy Dyplom Roku”. Jego praca licencjacka napisana pod opieką promotora prof. Waldemara Dotkusia została bardzo wysoko oceniona. Wręczone zostały nagrody Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej dla laureatów konkursu dla absolwentów Instytutu Politechnicznego na najlepszą pracę dyplomową. Nagrody otrzymali: inż. Kamil Więcek (promotor dr inż. Paweł Modzel), inż. Damian Szymanowski (promotor dr inż. Paweł Modzel) oraz inż. Bartłomiej Żerebecki (promotor dr inż. Ryszard Janas). LSSE przyznała także trzy wyróżnienia, które trafiły do inż. Kamila Mazura, inż. Michała Duber i inż. Krzysztofa Naumowicza.

Prorektor dr inż. Elżbieta Banaczyk wręczyła nagrody uczniom Szkoły Podstawowej nr 11 w Głogowie za udział w konkursie plastycznym z okazji 15-lecia uczelni.

Uczestnicy jubileuszowej Gali mieli okazję obejrzeć krótki film ze wspomnieniami absolwentów, a na koniec odbył się koncert. Orkiestra estradowa Dziubek Band porwała publiczność i zapewniła ogromną dawkę rozrywki i zabawy.

Z okazji jubileuszu zaprezentowana została wystawa fotografii „PWSZ w 15 odsłonach” oraz wystawa plakatów i materiałów promocyjnych. Wydane zostały także karty pamiątkowe.

Zapraszamy do obejrzenia Galerii.

Back to top