– Ruszyła Szkoła Zdrowia

Nasi studenci dzielą się wiedzą o tym, jak dbać o zdrowie. Zgodnie z przyjętą deklaracją, studenci pielęgniarstwa PWSZ w Głogowie, w ramach działalności Studenckiego Koła Naukowego Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego, rozpoczęli cykl spotkań z klasą o profilu prozdrowotnym z Zespołu Szkół  im. Jana Wyżykowskiego w Głogowie.

Pierwsze zajęcia, na temat Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem, poprowadziła studentka II roku – Klaudia Pietrzak oraz na temat szkodliwego wpływu nikotyny na organizm człowieka – studentki II roku: Marta Gruszka i Weronika Czulińska. W najbliższym miesiącu odbędzie się spotkanie poświęcone profilaktyce otyłości. Kolejne tematy to: rola aktywności ruchowej, prawidłowego odżywiania, szkodliwości używek oraz nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne. Odrębne spotkanie poświęcone zostanie tematyce wagi szczepień w zapobieganiu chorobom w obrębie szczepień obowiązkowych jak i zalecanych.

Zajęcia prowadzą studenci Studenckiego Koła Naukowego pod okiem nauczyciela akademickiego, opiekuna Koła z ramienia PWSZ – dr n. med. Elżbiety Garwackiej-Czachor.

         

Back to top