– „MUZYKOTERAPIA W LOGOPEDII”

Czy słuchanie i dźwięk to dobra przestrzeń dla rozwoju dziecka? Czy muzyką można wesprzeć terapię logopedyczną i o czym powinien wiedzieć logopeda? Czym zajmuje się logopedia artystyczna i czy umiejętności oralne wiążą się z muzycznością? Czy „efekt Mozarta” to mit czy fakt? Jak osoby głuche „słuchają” muzyki i czy mogą czerpać z niej przyjemność?… Na te i inne pytania będzie można znaleźć odpowiedzi już 18 maja 2024 r.  podczas konferencji naukowo-metodycznej pt. „Muzykoterapia w logopedii”, na którą zapraszają:  Katedra Patologii i Rehabilitacji Mowy Uniwersytetu Zielonogórskiego, Instytut Humanistyczny Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Głogowie, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze oraz Pracownia Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Zielonogórskiego, Stowarzyszenie Muzykoterapeutów Polskich. Początek zaplanowano o godz. 13.30, zakończenie ok. 16.30. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Celem konferencji jest zapoznanie uczestników z wybranymi zagadnieniami muzykoterapii i wskazanie możliwości ich wykorzystania przez logopedów.
Podczas konferencji prelegenci omówią następujące problemy:

  • Muzyka w logopedii
  • Walory logopedii artystycznej
  • Trening słuchowy Magdaleny Krawczun w terapii logopedycznej
  • Opowieści muzyczne przestrzenią rozwoju dziecka – słuchanie, mówienie, komunikacja, dźwięk
  • Muzyczność i rytm w teatrze a umiejętności oralne
  • Muzyka w świecie ciszy
  • Terapia i edukacja logopedyczna w zgodzie z naturą
  • Muzykoterapia i logorytmika w rehabilitacji zaburzeń mowy oraz budowaniu kompetencji językowych

Zgłoszenia przyjmowane będą do godz. 15.00 w dniu 16 maja 2024 lub do wcześniejszego wyczerpania się limitu miejsc. Wszyscy zarejestrowani i obecni uczestnicy bezpośrednio po zakończeniu konferencji otrzymają potwierdzenie (zaświadczenie) udziału w wydarzeniu.

Program Konferencji

Link do zgłoszenia udziału w konferencji znajduje się na stronie Katedry Patologii i Rehabilitacji Mowy UZ: https://logopedia.uz.zgora.pl/

Miejsce konferencji: Uniwersytet Zielonogórski, ul. prof. Zygmunta Szafrana 4a (bud. A-29), aula 2 (parter).

Zapraszamy!

Back to top