– Mali aktorzy na wielkiej scenie

Burzę oklasków od mam i tatusiów, babć i dziadków, cioć i wujków oraz innych gości zebrali najmłodsi artyści Głogowa. W Teatrze im. Andreasa Gryphiusa odbyła się II edycja Głogowskich Spotkań Teatralnych Przedszkolaków im. Marii Jamruszki-Grzeluszki, które nasza uczelnia zorganizowała wspólnie z Przedszkolem Niepublicznym „Bursztynowy Zamek” w Kaliszu. To było prawdziwe święto radości i uśmiechu. Mali aktorzy wspaniale odegrali swoje role, zabierając widzów w baśniowy świat i sprawiając wszystkim ogromną radość.

Przed widownią, która wypełniła salę Teatru po brzegi,  na scenie zaprezentowały się dzieci z trzech głogowskich przedszkoli. I miejsce zajęło Przedszkole Publiczne nr 20 w Głogowie za spektakl pt. „Dzień Kobiet w lesie”, II miejsce – Przedszkole Publiczne nr 10 „Sto Pociech” w Głogowie za inscenizację pt. „Calineczka i przyjaciele” oraz III miejsce Przedszkole Publiczne nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Głogowie za przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”.
Oprócz nagród za przyznane miejsca, były też nagrody specjalne. Puchar Rektora PANS w Głogowie powędrował do PP nr 7.
Czerwony Kapturek po prostu skradł nasze serca – mówiła dr Anna Ziółkowska – Dyrektor Instytutu Humanistycznego PANS w Głogowie wręczając trofeum. To przedstawienie bardzo spodobało się także studentom naszej uczelni, którzy uhonorowali je Pucharem Studentów. Wręczył go wyróżnionym Pan Dominik Nabożny – student kierunku pedagogika.

W organizację II Głogowskich Spotkań Teatralnych Przedszkolaków im. Marii Jamruszki-Grzeluszki zaangażowani byli studenci kierunku pedagogika naszej uczelni. Dzięki pracy przy tym przedsięwzięciu, mieli okazję współpracować z dydaktykami oraz dziećmi, zdobywając nowe doświadczenia niezbędne w przyszłej pracy.

Patronat nad wydarzeniem sprawowali:
Minister Edukacji Pani Barbara Nowacka
Marszałek Województwa Dolnośląskiego Pan Paweł Gancarz
Dolnośląski Kurator Oświaty Pani Ewa Skrzywanek
Prezydent Miasta Głogowa Pan Rafael Rokaszewicz.

Fotorelacja 

 

Back to top