– Kilka okazji do świętowania

Dziś w naszej uczelni odbyło się uroczyste zakończenie III edycji Szkoły Zdrowia połączone z obchodami Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Dnia Położenej. Były gorące życzenia, kwiaty, upominki i podziękowania. Głos zabrał obecny na spotkaniu Rektor elekt dr Jarosław Hermaszewski, który złożył wszystkim pielęgniarkom życzenia i pogratulował  cennych i z powodzeniem realizowanych inicjatyw podejmowanych w Instytucie Medycznym.

W tegorocznej edycji Szkoły zdrowia uczestniczyli uczniowie szkół średnich – Zespołu Szkół im. j. Wyżykowaskiego oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych w Głogowie. Cykl zajęć przygotowali dla nich i przeprowadzili studenci kierunku pielęgniarstwo. Dr n. med Elżbieta Garwacka-Czachor – opiekun Koła Naukowego Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego przy PANS w Głogowie wręczyła wszystkim uczniom certyfikaty potwierdzające udział w zajęciach w ramach Szkoły Zdrowia, a Dyrektor Instytutu Medycznego dr n. o zdr. Dorota Milecka podziękowała studentom za zaangażowanie, pogratulowała profesjonalizmu w prowadzeniu zajęć, a uczniom konsekwencji w dążeniu do zdobywania wiedzy i nowych umiejętności.

Wicedyrektor ZS im. J. Wyżykowskiego – mgr inż. Joanna Jacenik podziękowała za dotychczasową współpracę z Instytutem Medycznym PANS w Głogowie, wyrażając nadzieję na dalsze wspólne działania, a mgr Adrianna Kurosz – opiekun uczniów podziękowała wszystkim studentom i wykładowcom za zaproszenie do udziału w zajęciach na uczelni.

Dzisiejsze spotkanie było też okazją do podziękowania Pani Amelii Żachowskiej – studentce III roku pielęgniarstwa, studia I stopnia, za godne reprezentowanie uczelni na XIV Olimpiadzie Pielęgniarskiej im. dr Janiny Fetlińskiej, w której pod opieką dr n. med. Edyty Kędry dotarła aż do finału.

Galeria zdjęć już wkrótce.

 

Back to top