– Dzień Otwarty Instytutu Politechnicznego

Warsztaty, pokazy, prezentacje, a także nieoczywiste atrakcje czekały na uczestników Dnia Otwartego Instytutu Politechnicznego, który odbył się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie. Uczelnię odwiedziło blisko 250 uczniów ostatnich klas szkół ponadpodstawowych z Głogowa i Chocianowa.

Niemal w każdej pracowni Instytutu Politechnicznego odbyły się różnego rodzaju zajęcia przeprowadzone przez wykładowców kierunków inżynierskich, studentów Koła Naukowego Automatyków i Robotyków oraz partnerów ze Stowarzyszenia Inżynierów i Mechaników Polskich.  Były to zajęcia z zakresu automatyki i robotyki, logistyki i metalurgii i dotyczyły m.in. zastosowania i programowania sterowników PLC, robotyki, odlewnictwa, materiałoznawstwa, a zajęcia w laboratorium fizycznym i chemicznym pozwoliły przekonać niektórych, że fizyka i chemia, to przedmioty „nie tylko dla orłów”.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się wyścigi i walki nanorobotów, a dodatkową atrakcją był pokaz motocykla marki BOSS, który posłużył do omówienia zagadnień dotyczących konstruowania, techniki wytwarzania, automatyki czy elektroniki.

Odwiedzili nas:

Zespół Szkół w Chocianowie
Zespół Szkół im. Jana Wyżykowskiego w Głogowie
Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie
Zespół Szkół Ekonomicznych w Głogowie

Zapraszamy do obejrzenia Galerii zdjęć z tego wydarzenia.

Back to top