– Dzień Księgowego

Faktury, przychody, koszty, dochody, bilanse – dla większości z nas to tematy, w których poruszamy się jak we mgle. Ale nie księgowe. Dla nich to codzienność, możliwość rozwoju zawodowego i jakże często pasja.

9 czerwca przypada coroczne święto wszystkich księgowych ustanowione przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, by zwrócić uwagę na osoby zajmujące się księgowością zawodowo. Obchody Dnia Księgowego, jak zawsze zaakcentowała głogowska uczelnia. W poniedziałek, 10 czerwca, odbyły się tu miniwykłady i warsztaty.

Profil współczesnego Księgowego przedstawił w swoim wykładzie dr Paweł Żuraw. Profesor Waldemar Dotkuś opowiedział o Perspektywach zawodu księgowego w Polsce, a studenci Koła Naukowego Marketing i Zarządzanie pod opieką dr Dariusza Nowakowskiego przeprowadzili warsztaty pod nazwą Marketing w pracy księgowego.

W wydarzeniu wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Głogowie oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Elektryk” Nowa Sól. Wydarzenie odbyło się pod patronatem Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddział Dolnośląski we Wrocławiu.

Back to top