– Co kraj, to obyczaj… – warsztaty międzykulturowe

Różnice międzykulturowe, komunikacja międzykulturowa, konflikty na tle międzykulturowym, stereotypy, uprzedzenia i dyskryminacja – to tylko niektóre tematy warsztatów międzykulturowych, które odbyły się w naszej uczelni. Zajęcia poprowadziła mgr Joanna Domagała – ekspertka ds. internacjonalizacji, trenerka komunikacji międzykulturowej Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, Narodowej Agencji Programu Erasmus+.

W kilkugodzinnych interaktywnych warsztatach, bazujących na metodach edukacji pozaformalnej, uczestniczyli studenci, nauczyciele akademiccy oraz pracownicy administracyjni naszej uczelni.

Zdecydowanie świetnie wykorzystany czas, energiczna prowadząca, z ciekawą wiedzą. Wspaniale, że mogłam wziąć udział w zajęciach  powiedziała jedna z uczestniczek.

Cieszę się, że środowisko akademickie z tak wielkim entuzjazmem odpowiedziało na nasze zaproszenie. Mam nadzieję, że zajęcia przyczynią się do jeszcze większego zainteresowania programem Erasmus+ i tym samym zwiększenia liczby mobilności” – dodał mgr inż. Grzegorz Machera  Uczelniany Koordynator Erasmus+, odpowiedzialny za organizację warsztatów ze strony PANS w Głogowie.

PANS w Głogowie jako jedna z 20 instytucji z całej Polski otrzymała wsparcie na realizację tego projektu.

Back to top