– Zagrali jak prawdziwi aktorzy!

I Głogowskie Spotkania Teatralne Przedszkolaków zostały bardzo gorąco przyjęte przed lokalne środowisko. Mali artyści odegrali przepiękne spektakle na scenie Teatru i. Andreasa Gryphiusa w Głogowie przy wypełnionej po brzegi widowni.

W konkursie wzięło udział 300 dzieci z przedszkoli w Głogowie i okolic. I miejsce zdobyło Przedszkole  Publiczne nr 15 w  Głogowie, które zaprezentowało się w spektaklu „Wielkanoc u Czerwonego Kapturka”, II miejsce zajęło Przedszkole Niepubliczne „Wyspa Skarbów” w Głogowie z inscenizacją bajki o Królewnie Śnieżce, a III – Przedszkole Publiczne nr 7 w Głogowie, które wystawiło sztukę pt. „Włos”. Wszyscy zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz wieloma prezentami i nagrodami rzeczowymi.

Organizatorem I Głogowskich Spotkań Teatralnych Przedszkolaków była Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Głogowie, a pomysłodawczynią przedsięwzięcia wykładowca uczelni – dr Katarzyna Miłek, która od lat organizuje Kaliskie Spotkania Teatralne Przedszkolaków, kontynuując dzieło  Marii Jamruszki – Grzeluszki – wieloletniej Dyrektor Przedszkola Bursztynowy Zamek w Kaliszu, a także nauczyciela i wychowawcy wielu pokoleń przedszkolaków, która w swojej pracy kierowała się przede wszystkim dobrem małego dziecka.
W przygotowaniach i realizacji imprezy pomagali studenci kierunku Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna PWSZ w Głogowie, którzy mieli okazję zapoznać się z innowacyjnymi metodami pracy z dzieckiem w wieku przedszkolnym, pracy na rzecz dzieci oraz tym jak w sposób twórczy spędzić czas z dziećmi.

Patronat nad wydarzeniem sprawowali:

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek
Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski
Dolnośląski Kurator Oświaty Robert Kowalczyk
Prezydent Miasta Głogowa Rafael Rokaszewicz
Starosta Głogowski Jarosław Dudkowiak

Dziękujemy wszystkim za udział. Gratulujemy młodym aktorom pięknego debiutu na dużej scenie! Do zobaczenia za rok!

Pełna fotorelacja w Galerii

 

Back to top