– Wyniki Finału XIV Olimpiady Pielęgniarskiej im. dr Janiny Fetlińskiej

10 maja br. w PANS w Przemyślu odbyła się XIV Olimpiada Pielęgniarska im. dr Janiny Fetlińskiej. Laureatką Olimpiady została  Judyta Homoncik z Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu, II miejsce zajęła Kamila Zacharewicz z Uniwersytetu Medycznego w Warszawie, III miejsce Oskar Soczyński z Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

Państwową Akademię Nauk Stosowanych w Głogowie reprezentowała Amelia Żachowska-studentka III roku pielęgniarstwa – studia I stopnia, która przedstawiła model opieki pielęgniarskiej w warunkach środowiskowych pod tytułem „Opieka pielęgniarska nad pacjentem z raną przewlekłą w warunkach domowych”. Opiekunem studentki z ramienia naszej Uczelni była dr n. med. Edyta Kędra.

Serdecznie gratulujemy laureatom oraz wszystkim uczestnikom, ponieważ udział w Olimpiadzie wymagał wiele pracy i poświęcenia, a przygotowane prezentacje konkursowe były bardzo ciekawe i miały wysoki poziom merytoryczny.

Dla naszej studentki udział w Olimpiadzie był, jak sama mówi, wyzwaniem i przyjemnością: „ Przywożę z tej przygody nowe doświadczenia oraz cenne nauki, które z pewnością wykorzystam w swojej praktyce zawodowej. Dziękuję wszystkim za wsparcie i inspirującą atmosferę podczas Olimpiady. Z pewnością pozostaną miłe wspomnienia z tego wyjątkowego wyjazdu”.

Back to top