– WARSZTATY FILMOWE 21 i 22 czerwca 2021

Koniec roku akademickiego dla studentów nowych mediów zwieńczyły warsztaty filmowe, prowadzone przez znanych nam już filmowców: Marka Domagałę i Jacka Sikorskiego.

Jak relacjonują studentki – Weronika Kowalska i Martyna Siadul z II roku: „Warsztaty rozpoczęły się od prezentacji, w której uwzględnione zostały gatunki filmowe, a także wyjaśniona została teoria filmowa, zasady tworzenia dobrego filmu, odpowiedniego researchu i połączenia myślenia lateralnego oraz wertykalnego w procesie twórczym. Wykład dotyczył również umiejętności przeprowadzenia wywiadu. Złożenie kamery oraz gimballa było nieodłącznym elementem zajęć. Dowiedzieliśmy się również, czym są „okulary słoneczne” dla kamery i jak radzić sobie z dużym naświetleniem. Gdy wszystko zostało spakowane, udaliśmy się do miejskiego ośrodka kultury w Głogowie. Bohaterem naszego filmu był Bartłomiej Adamczak, dyrektor głogowskiego MOK-u. Tam zaczęliśmy pracę z kamerą. Przystąpiliśmy do nagrań wideo i audio, a każda osoba miała okazję zadać kilka pytań panu dyrektorowi. Po zebraniu materiałów wróciliśmy na uczelnię, gdzie ukazany został montaż całego materiału krok po kroku, odpowiedni dobór muzyki i przebitek, oraz oczywiście końcowy efekt całych nagrań”.

Podobny scenariusz miały zajęcia następnego dnia – dla I roku. Tym razem bohaterem była pani Izabela Owczarek, dyrektor Biblioteki Publicznej. Reakcje studentów – jak zawsze – entuzjastyczne. Podziwiali profesjonalizm filmowców, doceniali stworzoną atmosferę, byli wdzięczni za dużą dawkę przekazanej wiedzy. Nie mniej miłych wrażeń odczuwali sami goście – ceniąc zaangażowanie studentów, ich otwartość i chęć współpracy na każdym etapie działań twórczych.

Efekt dwudniowej pracy już niedługo. Zapraszamy do śledzenia wiadomości!

Za organizację warsztatów odpowiadała dr Izabela Rutkowska, dyrektor Instytutu Humanistycznego.

Back to top