– Przybywa kandydatów na studia

Jeśli właśnie stoicie przed wyborem studiów, mamy dla Was najważniejsze informacje o Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie.  Rekrutacja na studia w roku akademickim 2022/2023 trwa do 24 września.

Jakie kierunki można studiować w Głogowie?

Oferta studiów każdego roku się poszerza.  W tym roku nowością są jednolite studia magisterskie (5-letnie) na kierunku Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Co niezmiernie ważne – tylko te studia dają uprawnienia do wykonywania zawodu nauczyciela przedszkola i klas I – III szkół podstawowych. Ponadto, w PWSZ Głogowie można podjąć studia na trzech kierunkach inżynierskich. Są to: Automatyka i robotyka pod patronatem KGHM Polska Miedź S.A. oraz Centrum Badań Jakości, Inżynieria i logistyka produkcji oraz Metalurgia. Studia licencjackie prowadzone są na kierunkach: Nowe Media, Pedagogika, Pielęgniarstwo oraz Finanse i rachunkowość, a magisterskie uzupełniające na kierunkach: Pedagogika oraz Pielęgniarstwo. Te ostatnie są propozycją dla osób, które mają już tytuł licencjata pielęgniarstwa.

Zmiany w ofercie głogowskiej uczelni dotyczą także proponowanych na poszczególnych kierunkach specjalności. Specjalność: pedagogika medialna z animacją kultury na studiach magisterskich uzupełniających, to propozycja dla tych, którzy chcą w sposób profesjonalny wykorzystywać nowoczesne media w pracy pedagogicznej i animacji kultury. Analityk w biznesie, to nowa specjalność na kierunku Finanse i rachunkowość, która otwiera wiele możliwości zawodowych.

Wybierając uczelnię, warto też przyjrzeć się warunkom i bazie dydaktycznej. A ta w PWSZ w Głogowie jest doskonała. Nowoczesne pracownie inżynierskie, profesjonalne wyposażenie pracowni kierunków Nowe Media czy Pedagogika, a do tego Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej pozwalają realizować studia na oczekiwanym poziomie.

W PWSZ w Głogowie warto studiować także z czysto praktycznych powodów.  To uczelnia publiczna, studia dzienne są bezpłatne, a programy studiów mają profil praktyczny – studenci zdobywają konkretne umiejętności potrzebne w przyszłej pracy.

Pełną ofertę wraz z opisami kierunków i specjalności znajdziecie TUTAJ.
Rekrutacja elektroniczna KLIKNIJ.

Back to top