– Pióra rozdane!

W Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Głogowie odbyło się VI Głogowskie Otwarte Dyktando Ortograficzne, którego uczestnicy walczyli o tytuł Głogowskiego Mistrza Ortografii i wieczne pióra. Z niełatwym tekstem zmierzyli się uczniowie szkół podstawowych, średnich oraz studenci. W każdym zdaniu, a nawet niemal w każdym słowie kryła się trudność ortograficzna.
(…) Wewnętrzne przerażenie zharmonizowało się wręcz z pogodą – mżawka, dżdżysta aura i wichury, zupełnie niekojarzące się z majem, nie pomagają w koncentracji. Skoordynowanie i przestrzeganie terminów naboru oraz ogłoszenia wyników egzaminu dojrzałości to nie lada wyzwanie (…) – to tylko próbka tego, z czym piszący musieli się zmierzyć.

Dyktando rozstrzygane było w trzech kategoriach: szkoły podstawowe – fundatorem nagrody był Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz, szkoły średnie – nagrodę ufundował Starosta Głogowski Jarosław Dudkowiak oraz studenci, którzy walczyli o Pióro Rektora PANS w Głogowie dr Katarzyny Rusak.

A oto wyniki:

Szkoły podstawowe:
1. Jagoda Stachowiak – SP 14
2. Iga Wójcik – SP 3
3. Kinga Uchańska – SP 2

Szkoły średnie:
1. Igor Samborowicz – LO I
2. Edgar Gładysz – LO II
3. Zuzanna Sobolewska – LO I

Studenci:
1. Amelia Frąckowiak
2. Dominik Nabożny

Gratulujemy zwycięzcom i już zapraszamy za rok.
VI  Głogowskie Otwarte Dyktando Ortograficzne odbyło się w ramach Dni Otwartych Instytutu Humanistycznego PANS w Głogowie. Współorganizatorami były głogowskie szkoły: ZS Ekonomicznych, I Liceum Ogólnokształcące, Szkoła Podstawowa nr 3 oraz Szkoła Aslan.

Back to top