– Ogólnopolski debiut

„Jestem robotem stworzonym w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie w celu przybliżenia ludziom robotyki, ale skrycie marzyłem o występie w Dzień Dobry TVN” – tak przedstawił się Adam, który zyskał ogólnopolski rozgłos.
Robot humanoidalny stworzony w Instytucie Politechnicznym PWSZ w Głogowie jako praca dyplomowa trzech studentów kierunku automatyka i robotyka, oraz jego twórcy, zaproszeni zostali do telewizji śniadaniowej Dzień Dobry TVN.

Inż. Andrzej Dwojny oraz inż. Patryk Antkowiak – dziś już absolwenci PWSZ w Głogowie – zaprezentowali  robota Adama i opowiedzieli o tym jak powstał. „Nasza Pani Prorektor Elżbieta Banaczyk, która jest promotorem tej pracy, wpadła na pomysł żeby stworzyć wspólny projekt studentów dziennych i zaocznych, ale żeby to była taka praca dyplomowa inżynierska, która nie trafi potem gdzieś do magazynu i zostanie zapomniana, tylko żeby to była taka nasza wizytówka i żeby następne grupy studentów mogły tego robota rozwijać” – mówił w programie inż. Andrzej Dwojny. Goście programu zdradzili także nieco szczegółów dotyczących procesu tworzenia robota i jego możliwości. Przypomnijmy, że autorem projektu jest także inż. Dawid Jóźwicki.

Gratulujemy udanego debiutu w ogólnopolskiej telewizji! Jesteśmy bardzo dumni!

Back to top