– Napełniamy serce

Przed głównym budynkiem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie stanęło wielkie, czerwone serce. Tymsamym Uczelnia dołączyła do grona instytucji wspierających akcję zbierania plastikowych nakrętek i cała społeczność akademicka będzie miała swój mały-wielki udział w pomocy potrzebującym dzieciom z powiatu głogowskiego. Inicjatorem akcji jest mgr inż. Grzegorz Machera – uczelniany koordynator Erasmus+.

Widząc ogromne zainteresowanie zbieraniem nakrętek w naszym mieście uznałem, że byłoby świetnie, gdyby i nasza uczelnia zaangażowała się w tę wspaniałą inicjatywę. Władze uczelni, studenci oraz pracownicy zgodnie poparli mój pomysł. Serce stanęło przy głównym wejściu uczelni, dzięki czemu dostęp do niego ma każda osoba chętna do niesienia pomocy innym – mówi.  Akcja, której celem jest pomoc dzieciom w walce z ciężkimi chorobami i niepełnosprawnością,  wspierana jest przez strażaków z OSP Smardzów.  Obecnie zbierane są środki finansowe dla Amelki Antczak, która cierpi na nieuleczalną chorobę neurologiczną.

Pomoc, ale nie tylko

Zbieranie kolorowych nakrętek wpisuje się także w idee i założenia programu Erasmus+. Nowa faza Erasmus+ 2021-2027 kładzie spory nacisk na aspekt ekologiczny, a to kolejny powód, by wdrożyć tę akcję. Składam serdeczne podziękowania Panu Sebastianowi Siniawie oraz całej ekipie strażaków z OSP Smardzów, którzy podjęli się współpracy przy odbiorze nakrętek – kończy G. Machera.

Back to top