– Książkomat – mamy to!

W Galerii Wejście (budynek główny PWSZ w Głogowie) swoje miejsce znalazł książkomat – urządzenie samoobsługowe pozwalające na odbiór i zwrot, zamówionych uprzednio w bibliotece, książek. Oznacza to, że użytkownicy biblioteki nie będą już uzależnieni od godzin otwarcia wypożyczalni. Wszystkie zamówione materiały będzie można odebrać przez książkomat. Dzięki temu, że znajduje się w łatwo dostępnym miejscu – można będzie to zrobić nawet przez całą dobę. Jak to działa?

  1. Czytelnik składa zamówienie na stronie Biblioteki Uczelnianej przez swoje konto, a jako miejsce dostarczenia zamówienia wybiera książkomat.
  2. Gdy książka jest gotowa do odbioru bibliotekarz umieszcza ją w książkomacie.
  3. System biblioteczny powiadamia czytelnika o możliwości odbioru egzemplarza.
  4. Czytelnik identyfikuje się w książkomacie przy pomocy legitymacji studenckiej (kod kreskowy) lub przy pomocy karty bibliotecznej (opcja dla pracowników Uczelni, wykładowców oraz osób spoza Uczelni).
  5. Książkomat automatycznie otwiera schowek z zamówioną książką, którą czytelnik odbiera.

Przez książkomat można również zwrócić książkę. Należy pamiętać o jednej podstawowej sprawie – żeby skorzystać z książkomatu każdy student MUSI podejść do wypożyczalni z legitymacją studencką w celu uzupełnienia danych o kod kreskowy.

Szczegółowe instrukcje oraz filmy instruktażowe jak odebrać oraz zwrócić książki przy pomocy książkomatu zostaną umieszczone na profilu fb Uczelni https://www.facebook.com/PWSZwGlogowie  oraz na stronie Biblioteki Uczelnianej https://biblioteka.pwsz.glogow.pl

 

Back to top