– Konkurs LSSE rozstrzygnięty!

Robot humanoidalny Adam wybrany jednogłośnie i najwyżej oceniony w konkursie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej na najlepszą pracę inżynierską  przygotowaną i obronioną w Instytucie Politechnicznym PWSZ w Głogowie.

LSSE po raz kolejny przyznała nagrody za najlepsze prace inżynierskie w danym roku. Nagroda za rok 2022 powędrowała do trzech absolwentów kierunku automatyka i robotyka: inż. Andrzeja Dwojnego, inż. Patryka Antkowiaka, inż. Dawida Jóźwickiego, którzy są autorami nowatorskiej, celującej pracy  pt. Projekt, budowa i oprogramowanie interaktywnego robota humanoidalnego, przygotowanej pod kierunkiem dr inż. Elżbiety Banaczyk. Podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego w PWSZ w Głogowie nagrodę wręczył i gratulacje złożył Prezes LSSE Pan Przemysław Bożek.

Robot humanoidalny łączy w sobie wiedzę z zakresu elektroniki, układów sterowania i napędów. Komisja konkursowa wskazała także na wyjątkowe efekty uzyskane przez zespół wykonawców, uwzględniając też ponadprzeciętny nakład czasu i wysiłek włożony w realizację postawionego sobie zadania.

Gratulujemy!

 

 

Back to top