– Instytut Medyczny promuje Uczelnię i kierunek pielęgniarstwo

Trwają Dni Otwarte Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie.  Każdy tydzień marca poświęcony jest innemu Instytutowi. Jako pierwszy uczniów szkół śednich gości Instytut Medyczny, w którym już od kilku dni odbywają się różnego rodzaju zajęcia i warsztaty pod wspólnym hasłem „Instytut w pigułce”..
Oferta w ramach Dni Instytutu Medycznego spotkała się z dużym zainteresowaniem uczniów głogowskich szkół średnich. W piątek odbyły się zajęcia, podczas których młodzież mogła doświadczyć tego, z czym zmagają się osoby starsze. Było to możliwe dzięki specjalnemu symulatorowi  odczuć starczych, który Instytut posiada w swoim wyposażeniu. Te zajęcia poprowadziła dr E. Kędra. Ponadto odbyły się zajęcia laboratoryjne z biochemii – przeprowadzone przez mgr M. Urbanowicz  oraz wykład z anatomii pod tytułem „Anatomia dla każdego”, który przedstawił dr Khalil El Mohtar.
Uczniowie chętnie uczestniczyli w warsztatach, co widać na załączonych zdjęciach. Być może ten pierwszy kontakt z naszą Uczelnią będzie zachętą do podjęcia studiów w PWSZ w Głogowie. Mamy się czym pochwalić – kadra, baza dydaktyczna i ciekawe kierunki.

 

 

Back to top