– Głogowscy wykładowcy wśród autorytetów w Karpaczu

Wykładowcy PWSZ w Głogowie: dr hab. prof. PWSZ Waldemar Dotkuś i dr Jarosław Hermaszewski, uczestniczyli w XXX Forum Ekonomicznym, które w minionym tygodniu odbyło się w Karpaczu.  Prof. W. Dotkuś wziął udział w debacie panelowej pn. „Polski ład. Płynność przedsiębiorstw i stabilność prawa w dobie zwiększonej niepewności”, natomiast dr J. Hermaszewski  poprowadził panel dyskusyjny w temacie: Udział sektora prywatnego w reorganizacji systemu edukacji, w którym wzięli udział: Andrzej Panasiuk – Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy, Przemysław Bożek – Prezes Zarządu Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A., Marzena Machałek – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki, Paweł Czarnecki – Rektor Collegium Humanum – Szkoła Główna Menedżerska oraz Ihor Cependa Ukraina – Rektor Podkarpackiego Uniwersytetu Narodowego im. Wasyla Stefanyka.

Do udziału w tym prestiżowym międzynarodowym wydarzeniu zaproszeni zostali także studenci PWSZ w Głogowie, którzy byli zaangażowani w działania organizacyjne i obsługę wydarzenia.

Forum Ekonomiczne w Karpaczu to jedno z największych tego typu wydarzeń w tej części Europy. Wzieło w nim udział ponad 6 tysięcy gości z 56 krajów, w tym krajów Azji centralnej i Stanów Zjednoczonych. W tym roku uczestnicy rozmawiali o bezpieczeńsstwie i wyzwaniach współczesnej gospodarki.

Back to top