– Drama to nie dramat. 2. Dzień Nauki i Sztuki z Instytutem Humanistycznym

Radzenie sobie ze stresem i lękami to jedno z ważniejszych zagadnień w pracy z młodzieżą. Uczniowie ZS Politechnicznych w Głogowie wzięli dziś udział w warsztatach pn. „Drama to nie dramat. Kreatywny sposób radzenia sobie z lękiem”, które w ramach Dni Nauki i Sztuki z Instytutem Humanistycznym poprowadziła dr Katarzyna Miłek – wykładowca PWSZ w Głogowie.

Podczas warsztatów uczestnicy uczyli się m.in. rozumieć, nazywać i opisywać swoje lęki, a także precyzować swoje marzenia, przewidywać przeszkody w ich realizacji i poszukiwać sposobów ich pokonania. Warsztaty prowadzone były przy użyciu licznych materiałów pomocniczych, a zakończyły się wspólnie odegranym teatrem cieni.

„Ćwiczenia, które dziś wykonali uczniowie, to bardzo ważna część pracy terapeutycznej, która pomaga w przełamaniu lęku szkolnego. Dziś pracowaliśmy w grupie młodzieży, ale zajęcia terapeutyczne w tym zakresie powinny być realizowane na każdym etapie edukacji” – mówi dr Katarzyna Miłek.

Za nami drugi dzień Dni Nauki i Sztuki z Instytutem Humanistycznym. W ramach Dni Otwartych PWSZ w Głogowie przez cały miesiąc uczelnię odwiedzają uczniowie szkół średnich. Uczestniczą w różnych formach zajęć – od wykładów, po warsztaty i laboratoria.

W pierwszym dniu z Instytutem Humanistycznym uczniowie ZS Przyrodniczych i Branżowych wzięli udział w warsztatach pn. „Stop agresji”, które poprowadziła dr Joanna Cichla.

Więcej zdjęć już wkrótce.

 

Back to top