– Birety w górę!

Tradycyjnym udzieleniem absolutorium nasza uczelnia oficjalnie pożegnała tegorocznych absolwentów. W uroczystości, oprócz władz uczelni, wzięli udział dydaktycy i pracownicy uczelni oraz rodziny i bliscy głownych jej bohaterów. Dzisiejsza uroczystość jest Waszym świętem. Dzięki Wam i dla Was jesteśmy tu dzisiaj, aby wspólnie cieszyć się z Waszych osiągnięć – właśnie tymi słowami do absolwentów Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Głogowie zwróciła się Prorektor uczelni dr inż. Elżbieta Banaczyk.

Spotkanie w auli uczelni miało bardzo uroczysty charakter. Popłynęły liczne podziękowania, gratulacje i życzenia.

Dziękuję za czas poświęcony nauce i sprawom naszej Uczelni. Jesteśmy bardzo dumni z Państwa osiągnięć i sukcesów, które wielokrotnie dostarczały nam ogromnej radości i były najlepszą nagrodą za naszą pracę. Życzę Wam, drodzy Absolwenci, abyście z entuzjazmem kroczyli przez życie, wytrwale dążyli do wytyczonych celów i śmiało sięgali po swoje marzenia. Abyście znajdowali czas na smakowanie życia i poznawanie jego wszystkich walorów – mówiła dr inż. Elżbieta Banaczyk. Gratulacje i życzenia swoim kolegom i koleżankom złożyła także przewodnicząca Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego, jednocześnie tegoroczna absolwentka – Pni Martyna Siadul: (…) opuszczamy mury tej uczelni, aby rozpocząć nowy etap w życiu. Życzę sobie i Wam, abyśmy nie zatrzymywali się, abyśmy zawsze mieli w sobie ciekawość świata, zdobywali nową wiedzę, umiejętności i doświadczenia. Życzę wszystkim spełnienia zawodowego oraz pomyślności w życiu osobistym (…).

Po przemówieniach przyszedł czas na nagrody. Nagrody Rektora otrzymali  absolwenci, którzy obronili prace dyplomowe z wyróżnieniem, osiągnęli wysokie wyniki w toku studiów oraz w sposób szczególny angażowali się w życie uczelni. Otrzymali je:

Pielęgniarstwo I stopnia – lic. Zuzanna Przybylska
Pielęgniarstwo II stopnia  – mgr Karolina Baszyńska
Finanse i rachunkowość I stopnia – lic. Grzegorz Bednarski
Nowe Media I stopnia – lic. Maciej Iżycki
Pedagogika I st. – lic. Oliver Jania
Pedagogika II st. – mgr Martyna Siadul
Automatyka i robotyka – inż. Aleksander Stróżyk

Za wysokie wyniki w toku studiów i działalność na rzecz uczelni przyznane zostały też wyróżnienia, które wręczyli dyrektorzy poszczególnych instytutów. Chwilę później Prorektor dr inż. Elżbieta Banaczyk każdemy absolwentowi udzieliła absolutorium i wybrzmiało radosne Gaudeamus Igitur. Po hymnie, tradycyjnie wszyscy absolwenci wyrzucili birety w górę i nastąpił czas na wspólne pamiątkowe zdjęcia.

Gratulujemy wszystkim absolwentom i życzymy powodzenia.

Pełna fotorelacja w GALERII

 

 

Back to top