– 16. Absolutorium

Absolutorium 2022

Już po raz szesnasty w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie rozdano dyplomy. Dziś w Teatrze im. Andreasa Gryphiusa odbyło się uroczyste absolutorium. JM Rektor dr Katarzyna Rusak wręczyła dyplomy potwierdzające zdobycie tytułów zawodowych. W tym roku studia w PWSZ w Głogowie ukończyło 179 absolwentów.

Patrząc dziś na absolwentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie czuję radość i dumę. Przez lata Państwa obecności na Uczelni obserwowaliśmy jak rozwijaliście się, zdobywaliście wiedzę i umiejętności. (…) Wszystkim Państwu gratuluję. Wiem, że czasem nie było łatwo, ale jesteście tu dzisiaj w togach i biretach, co oznacza, że dotarliście Państwo do celu. Gratuluję także rodzinom i bliskim. Zapewne nie raz musieli się Państwo wykazać zrozumieniem, cierpliwością, okazać pomoc i wsparcie. Ale to dzięki temu właśnie możemy dziś świętować sukcesy naszych absolwentów – mówiła na pożegnanie JM Rektor. Na koniec swojego wystąpienia dr Katarzyna Rusak złożyła też wszystkim życzenia:  Życzę, abyście w życiu mogli robić to, co kochacie – wtedy nigdy nie będziecie w pracy.  Nie bójcie się marzyć i mierzyć wysoko. Zdobywanie szczytów wiąże się z ciężką pracą. Ale… im wyżej, tym są piękniejsze widoki!

Następnie głos zabrał Przewodniczący Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego – Pan Kamil Czyżewski. Coś się kończy, ale za chwilę, lub już, coś się zaczęło na Waszej drodze zawodowej. Wspominajcie ciepło mury naszej uczelni i tak jak nie poddaliście się w dążeniu do skończenia studiów, tak nie poddawajcie się na dalszych etapach rozwoju – tego osobistego, i tego zawodowego. Bądźcie cierpliwi i konsekwentni w dążeniu do sukcesów, których Wam życzę z całego serca.

W imieniu tegorocznych absolwentów głos zabrał inż. Andrzej Dwojny, który podziękował władzom uczelni, wykładowcom, pracownikom i wszystkim koleżankom i kolegom absolwentom, życząc jednocześnie dalszych sukcesów.

Uroczystość, jak co roku, była okazją do nagrodzenia absolwentów i podziękowania za różnorodną działalność. Nagrodę Rektora otrzymali najlepsi absolwenci na danym kierunku: Pani Karolina Baszyńska – absolwentka kierunku pielęgniarstwo, Pani Weronika Kowalska – absolwentka kierunku Nowe Media, Pan Jan Kruck – absolwent kierunku Pedagogika studia I st., Pani Marzena Szajnicka – absolwentka kierunku Pedagogika studia II st., Pani Dorota Krawiec – absolwentka  kierunku Finanse i rachunkowość studia I st. Nagrody Rektora otrzymali w tym roku także  trzej absolwenci kierunku Automatyka i robotyka: Pan inż. Andrzej Dwojny, Pan inż. Patryk Antkowiak oraz Pan inż. Dawid Jóźwicki, którzy są autorami pracy inżynierskiej przygotowanej pod okiem dr inż. Elżbiety Banaczyk. Ich dziełem jest robot humanoidalny Adam, który łączy w sobie wiedzę z zakresu elektroniki, układów sterowania i napędów. Wręczenie tych nagród miało miejsce już w październiku podczas tegorocznej inauguracji roku akademickiego.

Uroczystość zakończyła się wspólnymi zdjęciami oraz tradycyjnym rzutem biretem.

Galeria zdjęć 

Back to top