– Relacja z Konferencji naukowo-metodycznej pt. „Logopedia wieku rozwojowego”

Jakie zagrożenia czyhają na rozwój mowy dziecka i jakie działania mogą wspomóc jego kompetencje językowe? Czy ból może zakłócać terapię logopedyczną?… Na te i inne pytania dyskutowano podczas konferencji naukowo-metodycznej pt. „Logopedia wieku rozwojowego”, której organizatorami byli: Katedra Patologii i Rehabilitacji Mowy Uniwersytetu Zielonogórskiego; Instytut Humanistyczny Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Głogowie; Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze. 

Konferencja odbyła się 27 kwietnia 2024 roku w Uniwersytecie Zielonogórskim. Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach cyklu konferencji naukowo-metodycznych „Logopedia – konteksty biomedyczne”, nad którym patronat objęła wojewódzka konsultantka w dziedzinie neurologopedii – mgr Aldona Wijatkowska. Celem drugiej konferencji z tego cyklu było zapoznanie uczestników z wybranymi trendami profilaktycznymi, diagnostycznymi i terapeutycznymi obecnymi we współczesnej logopedii wieku rozwojowego, w tym wczesnej interwencji.

Podczas konferencji przedstawiciele różnych profesji i ośrodków akademickich przedstawili zagadnienia dotyczące prawidłowości rozwoju kompetencji językowych dziecka, okoliczności mogących zaburzyć ich kształtowanie się i rozwój, jak i metod wspomagających rozwój kompetencji językowych i komunikacyjnych dziecka. Wystąpienie pt. „Aparat mowy i jego funkcje” wygłosiła dr Anna Ziółkowska – dyrektor Instytutu Humanistycznego PANS w Głogowie, członek komitetu organizacyjnego Konferencji z ramienia naszej uczelni. Udział w konferencji był bezpłatny. Wszyscy zarejestrowani i obecni na konferencji uczestnicy otrzymali potwierdzenie (zaświadczenie) udziału w wydarzeniu.

Wystąpienia 

Zdjęcia udostępnione dzięki uprzejmości Katedry Patologii i Rehabilitacji Mowy.

 

 

Back to top