– To było prawdziwe święto nauki!

Zakończył się XXVI Dolnośląski Festiwal Nauki, który przebiegał pod hasłem: „Nauka porusza”, związanym z Rokiem Kopernikańskim.

DFN, to wydarzenie popularnonaukowe, które każdego roku na przełomie września i października odbywa się w wielu miastach Dolnego Śląska, a ostatnim przystankiem dla spragnionych wiedzy i ciekawych świata w tym roku był Wałbrzych. Od 13-tu lat Festiwal gości także w Głogowie, gdzie w tej edycji zorganizowano około 100 różnego rodaju wydarzeń. Wiele spośród nich zostało przygotowanych przez PANS w Głogowie. Wśród propozycji były m.in.: programowanie robotów przemysłowych, warsztaty terapii filozoficznej, nauka o pieniądzu, kodowanie, Konkurs Tetris i wiele innych. W wykładach i zajęciach zorganizowanych przez naszych studentów i wykładowców wzięło udział ponad 250 osób.

Państwowa Akademia Nauk Stosowanych była nie tylko współorganizatorem DFN, ale również jego miejskim koordynatorem. Głogowska edycja odbyła się w dniach 2-4 października i wzięły w niej udział szkoły podstawowe, ponadpodstawowe, instytucje kultury, spółki miejskie oraz stowarzyszenia – w sumie 28 instytucji.

Back to top