– Tłumy podczas Dni Otwartych Uczelni

Zakończyły się Dni Otwarte Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie. Przez cały marzec uczelnia gościła uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy uczestniczyli w różnego rodzaju spotkaniach oraz poznawali głogowską uczelnię – jej ofertę, bazę dydaktyczną oraz możliwości studiowania w Głogowie. Każdy tydzień marca poświęcony był jednemu z czterech Instytutów uczelni.

Jako pierwszy zaprezentował się Instytut Medyczny. Wykładowcy i studenci przygotowali liczne warsztaty i prezentacje, które odbywały się głównie w Centrum Symulacji Medycznej. Młodzież szkolna uczestniczyła m.in. w warsztatach wykonywania różnych procedur medycznych, zastosowania  defibrylatora AED czy udzielania pierwszej pomocy. Ogromne wrażenie na młodych ludziach zrobiły zajęcia z użyciem symulatora odczuć starczych, dzięki któremu mogli przekonać się z jakimi ograniczeniami i odczuciami mierzą się seniorzy.

Instytut Politechniczny oblegali głównie uczniowie techników, choć nie tylko. Instytut przygotował dla nich warsztaty m.in. programowania robotów i nanorobotów, z zakresu pneumatyki czy też odlewania metalowych figurek. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się jak powstaje metal na monety, jaka będzie logistyka przyszłości, mogli także poznać możliwości programu Visual Components stosowanego w projektowaniu, wizualizacji i symulacji fabryk.

Trzeci tydzień miesiąca należał do Instytutu Ekonomicznego. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się wykład dotyczący kryptowalut, podczas którego aula wypełniła się po brzegi oraz warsztaty profesjonalnych sprzedawców. Młodzież wzięła udział również w warsztatach oceny sytuacji finansowej Polski oraz prezentacji i wystąpień publicznych. W ramach Tygodnia z Instytutem Ekonomicznym odbył się Finał XIV Konkursu „Młody przedsiębiorca” organizowanego wspólnie z Zespołem Szkół Ekonomicznych w Głogowie.

Jako ostatni zaprezentował się Instytut Humanistyczny. Warsztaty „Stop autoagresji” i kreatywnego radzenia sobie z lękiem, do tego warsztaty malarskie i wykład „Jestem nastolatkiem. Co na to psychologia?” – to tylko niektóre propozycje, z których skorzystali uczniowie szkół ponadpodstawowych. W ramach Tygodnia z Instytutem Humanistycznym odbyło się  także V Międzyszkolne Dyktando Głogowskie oraz pokaz filmów studenckich.

To był bardzo intensywny miesiąc. Mury naszej uczelni odwiedziło blisko tysiąc pięciuset uczniów wraz z nauczycielami. Otrzymalismy wiele pozytywnych opinii i podziękowań za zorganizowanie tak dużego wydarzenia i ciekawych dla młodzieży zajęć. Dziękujemy wszystkim, którzy nas odwiedzili i już zapraszamy za rok!

Bogate fotorelacje z wydarzeń znajdziecie w Galerii 

Back to top