– Puchar trafił do „Mechanika”

Nie ma mocnych na drużynę Zespołu Szkół Politechnicznych w Głogowie. Już trzeci rok z rzędu uczniowie tej właśnie szkoły wygrali Bieg po Książkę i to do nich trafił Puchar Rektora PWSZ w Głogowie.

Drużynę w składzie: Fabian Słowikowski, Jakub Pieniążek i Krystian Pierzchalski przygotowała Małgorzata Przyszlakowska. Jak sami przyznali – zadania pisemne nie były łatwe, a w terenie można było popełnić sporo błędów. Mimo to popularny „Mechanik” okazał się najlepszy wśród uczestników, choć różnice w ilości zdobytych przez drużyny punktów były niewielkie.
II miejsce z minimalną różnicą punktów (1,5) zdobyła drużyna z I LO w składzie Aleksandra Babisz, Julia Piekarz, Malwina Urbaniak
III miejsce Zespół Szkół Ekonomicznych Maria Błażuk, Karolina Komajda, Weronika Kupczyk.

W Biegu po Książkę wzięło udział sześć drużyn reprezentujących głogowskie szkoły: I LO, II LO, ZS Ekonomicznych, ZS Samochodowych i Budowlanych oraz ZS Politechnicznych.  W pierwszym etapie trzyosobowe drużyny miały do rozwiązania test otwarty z historii Głogowa. Po nim ruszyły w teren. Ich zadaniem było dotrzeć do wszystkich stacji Biegu, wykonanie zadań, które na nich czekały i odnalezienie ukrytych książek. Uczniowie musieli odwiedzić m.in., Zamek Książąt Głogowskich, ratusz, ruiny kościoła św. Mikołaja czy blok koszarowy.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie zwycięzcom! Zapraszamy za rok!

Bieg po Książkę jest wydarzeniem cyklicznym organizowanym każdego roku w maju przez Bibliotekę PWSZ w Głogowie. Nieustannie cieszy się dużą popularnością wśród uczniów i nauczycieli szkół ponadpodstawowych.

Pełną fotorelację obejrzycie TUTAJ

Back to top