– Puchar Rektora trafił do I LO

IV Bieg po Książkę zorganizowany przez Bubliotekę PANS w Głogowie już za nami. Ta cykliczna gra terenowa w tym roku, z okazji obchodów 20-lecia uczelni, miała szczególną formę. Trasa wiodła bowiem przez korytarze i różne pomieszczenia uczelni. W Biegu uczestniczyły drużyny reprezentujące głogowskie szkoły średnie: dwie drużyny z I Liceum Ogólnokształcącego, dwie z Zespołu Szkół Ekonomicznych, drużyna Zespołu Szkół Samochodowych i Budowlanych oraz z Zespołu Szkół Politechnicznych.

W ramach rywalizacji, uczestnicy odwiedzili 11 stacji, gdzie odpowiadali na pytania związane z historią uczelni, miasta Głogowa oraz jego ikonografią, obejmującą fotografie, mapy, panoramy i znaczące postacie od średniowiecza po czasy współczesne. Emocje były tym większe, że była to rywalizacja o Puchar Rektora PANS.

Najlepiej z zadaniami poradziła sobie drużyna w składzie Aleksandra Babisz, Julia Piekarz, Malwina Urbaniak z I Liceum Ogólnokształcącego i to do niej trafił Puchar Rektora. Drugie miejsce przypadło drużynie Zespołu Szkół Samochodowych i Budowlanych, a trzecie miejsce zjęli przedstawiciele Zespołu Szkół Ekonomicznych.
Wszyscy uczestnicy jako nagrody otrzymali książki, które odnaleźli podczas pokonywania trasy.

Gratulujemy i dziękujemy za udział w zabawie.

Back to top