– Promocja czytelnictwa wśród najmłodszych

Z okazji  Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek po raz kolejny Biblioteka Uczelniana zorganizowała zajęcia, tym razem pod hasłem „Piraci to My”. Uczestnikami były dzieci z grupy „Myszki” z Przedszkola Publicznego nr 15 w Głogowie. Pracownicy biblioteki przygotowali dla nich zajęcia, których celem było poznanie postaci z bajek oraz promocja czytelnictwa. Dzieci wcieliły się w piratów, a ich zadaniem było odnalezienie ukrytego skarbu. W zajęciach wzięło udział dwanaścioro dzieci w wieku czterech lat.

Spotkanie rozpoczęło się od krótkiej rozmowy na temat ulubionych książek oraz bohaterów. Uczestnicy zostali również pasowani na piratów, otrzymali pirackie czapki i odznaki. Prowadzący przygotowali dla nich kilka niespodzianek. Mali piraci poszukiwali ukrytych kuferków z fragmentami mapy z nazwami krajów, które odwiedzali i zadaniami. Najpierw piraci odwiedzili Belgię a ich zadaniem było układanie puzzli z postaciami z bajek. Potem dzieci udały się do Francji. Uczestnicy spotkania musieli przygotować statek do dalszej drogi m.in. wyszorować pokład, sprawdzić liny i postawić żagiel. Piraci wypatrywali lądu i uczyli się pirackich okrzyków. Kolejnym punktem na pirackiej trasie była słoneczna Hiszpania i zabawy z chustą animacyjną. Ostatnim krajem do którego dotarły dzieci były Włochy. Dzieci brały udział w zabawie ruchowej i naśladowały ruchy, które kojarzą się z pływaniem. Gdy piraci zebrali już wszystkie fragmenty mapy, odnaleźli skarb – słodycze.

Na zakończenie dzieci otrzymały dyplom oraz upominek (grę planszową). Uwieńczeniem zajęć było wspólne zdjęcie.

Było dużo śmiechu i radości, było piracko i kolorowo. Jednym słowem zabawa była przednia. Mamy nadzieję, że piraci chętnie do nas powrócą.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Back to top