– PANS w Głogowie – wybrano nowego rektora

Dr Jarosław Hermaszewski będzie nowym rektorem Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Głogowie. 1 września zastąpi na tym stanowisku dr Katarzynę Rusak, która kieruje głogowską uczelnią od 2013 roku.

Wybory rektora Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Głogowie na kadencję 2024 – 2028 odbyły się dziś, 26 kwietnia. O fotel rektora ubiegało się dwoje kandydatów: dr Jarosław Hermaszewski oraz dr Jadwiga Synowiec.
W głosowaniu wzięło udział 14 elektorów. Dr Jarosław Hermaszewski otrzymał 14 głosów.
Dr Jarosław Hermaszewski

Doktor nauk ekonomicznych (od 2005 roku), od 30 lat głogowianin. Jako Skarbnik Miasta Głogów od 2003 roku uczestniczył w uruchomieniu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie – obecnie Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Głogowie. Od początku jej istnienia tj. od 2004 roku nauczyciel akademicki. Wykłada takie przedmioty jak: Podstawy zarządzania, Nauka o finansach, Zarządzanie publiczne, Zarządzanie finansami i.in. Jego monografia doktorska pt. „Inwestycje samorządu terytorialnego na przykładzie gminy Polkowice” była pierwszą publikacją książkową PWSZ w Głogowie. Autor dwóch projektów współfinansowanych środkami europejskimi tj. „Krok do sukcesu – zwiększenie potencjału dydaktycznego uczelni” oraz „Wizualizacje w przemyśle i sztuce – nowa jakość kształcenia”, realizowanych w latach 2007-2012. Dzięki tym projektom uczelnia pozyskała nowoczesny sprzęt do nauczania na odległość, zrealizowała szereg studiów podyplomowych, wsparła studentów w wyjazdach zagranicznych, nawiązała współpracę z lokalnym biznesem na rzecz realizacji praktyk zawodowych oraz dostosowywania kształcenia do potrzeb i oczekiwań rynku pracy.

Dr Jarosław Hermaszewski jest autorem ponad 25 publikacji naukowych, współautorem oraz redaktorem naczelnym 3 książek o Głogowie i wydawnictwa „Krok do sukcesu”, a także uczestnikiem wielu międzynarodowych konferencji naukowych, prelegentem i panelistą.

Od 2017 roku, jako Prezes Zarządu ZWiK Sława Sp. z o.o., zrealizował szereg inwestycji infrastrukturalnych na łączną wartość 150 mln zł. Jest wdrożeniowcem innowacyjnego rozwiązania produkcji biogazu na bazie osadów ściekowych w ZWiK Sława. Od 2023 roku jest fundatorem spółki 4ECO-Synergy Sp. z o.o., która specjalizuje się w badaniach naukowych związanych z wykorzystaniem odpadów do produkcji biogazu.

 

Back to top