– III Akademia Liderów

Już w listopadzie w PANS w Głogowie odbędą się spotkania w ramach III Akademii Liderów organizowanej przez Państwową Akademię Nauk Stosowanych w Głogowie oraz Legnicką Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A.

Akademia Liderów, to inicjatywa kierowana do partnerskich szkół Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego, a jej odbiorcami są dyrektorzy, wicedyrektorzy, nauczyciele, pedagodzy, kierownicy praktycznej nauki zawodu oraz doradcy zawodowi. Spotkania poprowadzą specjaliści z Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Głogowie: dr inż. Ryszard Janas – adiunkt w IP PANS w Głogowie oraz dr inż. Szymon Biernat – adiunkt w IP PANS w Głogowie.

W ramach III edycji Akademii odbędą się trzy spotkania z częścią teoretyczną i warsztatową. Wśród tematów spotkań są m.in.: nowe wyzwania dla ksztacenia w szkołach o profilu technicznym, problemy uczniów z nadwrażliwością słuchową czy też cyfryzacja w XXI wieku (szczegółowe temety poniżej). Na zakończenie uczestnicy otrzymają zaświadczenia o udziale w całej akademii. Aby uzyskać zaświadczenie uczestnik szkoleń powinien być obecny na każdym spotkaniu, w przypadku nieobecności, uczestnik otrzyma zaświadczenie za spotkania w jakich wziął udział.

Rejestracja na Akademię Liderów odbywa się poprzez formularz do dnia 13.11.2023 r.https://forms.office.com/e/B9i0ecvKZx

17.11.2023 r., godz. 10:00 – 12:00 (PANS Głogów) – „Czwarta rewolucja przemysłowa – Przemysł 4.0 – Nowe wyzwania dla kształcenia w szkołach o profilu technicznym”. W trakcie spotkania odbędzie się wycieczka, w trakcie której będzie możliwość zapoznania się z ofertą uczelni oraz jej bazą dydaktyczną.

24.11.2023 r., godz. 10:00 – 12:00 (CK LSSE) – „Uczeń z nadwrażliwością słuchową i zaburzeniami percepcji słuchowej.  Konsekwencje środowiskowe”.

08.12.2023 r., godz. 10:00 – 12:00 (PANS Głogów) – „Cyfryzacja informacji w XXI wieku – przechowywanie i dostęp do danych”.

Back to top