– DZIEŃ ARTETERAPII Z KAJROSEM

Już za tydzień, 27-28 października, w naszej uczelni odbędzie się ważne wydarzenie – Dzień Arteterapii z Kajrosem w PANS w Głogowie. To dwudniowa konferencja warsztatowa, której organizatorami są Instytut Humanistyczny PANS w Głogowie oraz Stowarzyszenie Arteterapeutów Polskich Kajros.

Zamierzeniem organizatorów jest warsztatowo zrealizowana  prezentacja  ukazująca rolę arteterapii w rozwoju osobowości i budzeniu potencjału twórczego osób o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Udział w warsztatach pozwoli uczestnikom poznać założenia i możliwości wykorzystania sztuki teatru, technik wizualnych i arteterapeutycznego ujęcia  Treningu Umiejętności Społecznych w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Warsztaty skierowane  do grona odbiorców w środowisku lokalnym, w tym nauczycieli wszystkich szczebli szkół, pedagogów, psychologów, wychowawców, terapeutów, wykładowców, studentów i wolontariuszy, którzy na co dzień pracują lub zamierzają rozpocząć pracę z dziećmi i młodzieżą o specjalnych potrzebach edukacyjnych, a ich jednym
z prymarnych zadań jest wyzwolenie twórczości i uaktywnienie zdolności oraz talentów tych osób.

Udział w warsztatach dla Studentów i Absolwentów PWSZ / PANS w Głogowie, a także dla nauczycieli,  psychologów, pedagogów, terapeutów, animatorów kultury jest bezpłatny.

Każdy z uczestników otrzyma certyfikat potwierdzający uczestnictwo.

Opis i program wydarzenia znajdziecie TUTAJ 

Back to top