– Drugie życie książek

W Parku Słowiańskim w Głogowie, w pobliżu miejskiej fontanny, stanął „domek uwolnionej książki”. To kolejny element akcji  Biblioteki uczelnianej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie, której celem jest promowanie czytelnictwa i bookcrossingu.

Domki udostępnione przez PWSZ w Głogowie zostały opatrzone prostą informacją o tym, jak z nich korzystać. A jest to bardzo proste. Każdy, kto ma ochotę może po prostu wziąć sobie którąś z książek znajdujących się w nich. Dobrze widziane i wskazane jest, aby po jej przeczytaniu przekazać ją dalej lub odłożyć z powrotem. Można także przynieść i zostawić tam własne przeczytane czy niepotrzebne już książki. Drewniane, urocze domki, usytuowane są w parkach, marinie i na terenie zielonym uczelni. Najnowszy, ten w Parku Słowiańskim, już cieszy się ogromnym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród osób spacerujących i odpoczywających przy fontannie.

Bookcrossing to idea, która pozwala przeczytanym książkom na „dalsze życie”. Polega na nieodpłatnym pozostawianiu książek w miejscach publicznych, często specjalnie do tego przeznaczonych i nieograniczonym korzystaniu z nich przez inne osoby.

Back to top