– Studenci pielęgniarstwa doskonalą swoje umiejętności wykonywania iniekcji z wykorzystaniem najnowszych technologii.

13 sierpnia 2023 roku w Lesznie odbyło się szkolenie pod tytułem „Iniekcje pod kontrolą usg z wykorzystaniem protokołu e-fast”. Szkolenie zostało przeprowadzone w budynku fundacji „Mocni na starcie”, przez Przemysława Gancarczyka. Wzięło w nim udział 12 uczestników z różnych zakątków Polski, pielęgniarek, ratowników medycznych oraz czterech studentów z naszej uczelni.
Szkolenie zostało przeprowadzone w bardzo profesjonalny sposób wraz z możliwością utrwalenia sobie podstawowej wiedzy z zakresu anatomii ludzkiego ciała. To nie był tylko wykład, ale również praktyczna możliwość zapoznania się z urządzeniami usg i ich zastosowaniem (m.in. która głowica służy do badania danej części ciała).
Oliwia Różycka – studentka pielęgniarstwa, tak wspomina udział w szkoleniu:
„Do iniekcji zostały wykorzystane trenażery, abyśmy mogli dowiedzieć się gdzie jest żyła, a gdzie tętnica i na spokojnie wkłuć się do naczynia. Ale nie tylko zobaczyć, a nawet usłyszeć. Jeżeli potrzebowało się jakiejś pomocy, śmiało było można poprosić czy uzyskać dodatkową wiedzę od prowadzącego.  Cała fundacja „Mocni na starcie” z Panią dyrektor na czele przyciągają do siebie z uśmiechem na twarzy i życzliwością. W przerwie mieliśmy okazję delektować się przepysznym obiadem, w międzyczasie był stały dostęp do owoców czy kawy. Szkolenie wspominam z bardzo dobrej strony, a uzyskana wiedza z pewnością przyda się na przyszłość. Oby więcej takich
Back to top