– Opracowanie dla gminy Radwanice – umowa podpisana

dr Katarzyna Rusak oraz wójt Gminy Radwanice Paweł Piwko

Wójt Gminy Radwanice, Pan Paweł Piwko gościł dziś w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie.  Powodem wizyty było podpisanie umowy dotyczącej przygotowania i wydania monografii Gminy Radwanice.

Cieszę się z nawiązania współpracy z głogowską uczelnią. Dotąd nie mieliśmy takiego opracowania. Nasza gmina ma bardzo ciekawą historię, z której wiele osób, nawet mieszkańców gminy, nie zdaje sobie sprawy. Teraz dzieje gminy zostaną zebrane z jedno opracowanie, które trafi do bibliotek, szkół i mieszkańców. Niecierpliwie czekam na efekt finalny – powiedział wójt Paweł Piwko.
Opracowaniem monografii Gminy Radwanice zajmie się Pracownia Badań Regionalnych, działająca w PWSZ w Głogowie. Będzie ono dotyczyć dziejów Gminy Radwanice od czasów najdawniejszych po czasy współczesne. Nad całością prac czuwa  kierownik Pracowni Badań Regionalnych dr Krzysztof Czapla.
Monografia to nie jest łatwe opracowanie. Pracuje nad nim cały zespół składający się z archeologów, historyków i regionalistów. Wydanie ma być gotowe 30 września tego roku – powiedział dr Krzysztof Czapla.

Umowę dotyczącą przygotowania monografii podpisali dziś (14.01.2021 r.) Rektor PWSZ w Głogowie dr Katarzyna Rusak oraz wójt Gminy Radwanice Paweł Piwko.

Back to top